Pomoc prawna dla dłużników

Dobrą zasadą, która sprawdza się w codziennym życiu, jest unikanie długów. Niestety, nie każdy potrafi racjonalnie gospodarować swoimi środkami i ocenić swoją zdolność finansową. Takie osoby często wpadają w długi i nie umieją sobie z nimi poradzić. Okazuje się jednak, że są sytuacje, w których z zadłużeniem można sobie poradzić.

Czy można uniknąć spłaty długu?

W niektórych przypadkach prawo zobowiązań działa na korzyść dłużnika. Dobry prawnik wie, że istnieje wiele różnych metod działania. Jednym z pierwszych kroków jest weryfikacja zasadności roszczenia pod względem prawnym. Już na tym etapie może okazać się, że można uniknąć spłaty długu. Innym ze sposobów jest mediacja i próba doprowadzenia do umorzenia wierzytelności. To tylko wybrane metody działania, niewymagające regularnych konsultacji prawniczych, a jedynie ustalonego postępowania. W przypadku takich prostych spraw związanych z zadłużeniem świetnie sprawdzą się nawet porady prawne online zamiast regularnej pomocy prawniczej. Jednak jeśli na taką się zdecydujemy, wybierzmy kancelarię, która specjalizuje się w „oddłużaniu”. Co ciekawe, znaleźć można nawet biura prawnicze, zajmujące się bezpłatną pomocą dłużnikom oraz osobom, które doświadczyły nadużyć ze strony wierzyciela lub firmy windykacyjnej.

Jeśli nie ma wyjścia

Zdarza się, że nie ma możliwości ucieczki od długów. W takiej sytuacji również dobrze jest szukać pomocy u prawników – specjalistów od prawa finansowego i bankowego. Radca opracuje plan spłaty zobowiązań odpowiedni dla każdej ze stron i będzie nadzorował jego realizację, dbając o polepszenie sytuacji swojego klienta.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.