Mam komornika.

Losy ludzkie toczą się w różny sposób i może dojść do sytuacji, w której także i Tobie zagrozi widmo zajęcia komorniczego. Nie należy jednak sądzić, że urzędnik ten pozbawi Cię całego Twojego majątku, ponieważ istnieje mimo wszystko szereg przepisów, które wręcz zabraniają mu pozbawić Cię środków do życia. Jak zatem działa komornik i co oznacza jego obecność w naszym życiu?

 

Nie wszystko stracone

 

W przypadku problemów z płatnością i zadłużeniem wobec różnych instytucji, takich jak banki, czy Urzędu Skarbowe najczęstszą formą ściągania należności, wówczas gdy inne zawiodły jest objęcie majątku przez komornika. Nie oznacza to jednak, że z dnia na dzień zostaniesz pozbawiony całego Twojego dorobku i pozostaniesz bez niczego. Jeśli kwota Twojego zadłużenia pozwala na bieżące spłacanie jej z Twoich wpływów na konto, to komornik w pierwszej kolejności porozumie się z Tobą w tej sprawie. Wspólnie omówicie warunki spłaty, które pozwolą Ci funkcjonować, a jednocześnie zmniejszać zobowiązania. Nie warto więc wierzyć mitom, które mówią, że obecność komornika oznacza niezwłoczne zabranie majątku.

 

Co z emeryturą?

 

Może być również tak, że pochopne decyzje związane z zaciąganiem kredytów lub pożyczek spowodowały, że komornik obecny jest w naszym życiu także podczas emerytury. Wówczas, gdy najczęściej nie mamy stałych wpływów do domowego budżetu poza świadczeniem emerytalnym, komornik może zajmować jedynie 25% otrzymywanej przez Ciebie co miesiąc kwoty. Jeśli masz podejrzenia, że urzędnik nadużywa swojej funkcji- niezwłocznie skonsultuj się z radcą prawnym, który doradzi Ci co zrobić w takiej sytuacji.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *