Nabycie samochodu- co warto wiedzieć?

Samochód jest jedną z pierwszych, poważnych inwestycji w życiu ludzi. Szczególnie obecnie niewiele osób wyobraża sobie funkcjonowanie bez własnego środka transportu. Dostęp do prawa jazdy, a także do poszczególnych pojazdów jest tak powszechny, że pierwsze auto można nabyć nawet za 1000 złotych. Oczywiście nie wolno zapominać o kwestii rejestracji, czy opłaceniu niezbędnych ubezpieczeń, bez których nie należy poruszać się po publicznych drogach. Osoby decydujące się na zakup samochodu powinny rozważyć wiele możliwości, które stoją przed nimi. O czym mowa?


Komisy, sprzedawcy prywatni


Decydując się na wybór nowego auta trzeba zastanowić się nad własnymi możliwościami finansowymi. Często okazuje się bowiem, że trzeba będzie zrezygnować z wymarzonych salonów samochodowych, czy komisów na rzecz tańszych sprzedawców prywatnych. Pojazdów poszukiwać można na aukcjach internetowych, ponieważ to głównie tam odbywa się obecnie ich obrót. Sprzedawcy dokładnie określają podstawowe dane techniczne pojazdu, a także proponowaną przez nich cenę. Ta często podlega negocjacjom, dlatego warto poszukiwać wymarzonych pojazdów właśnie w Internecie.


Nie tylko zakup


Na szczęście dla wszystkich zainteresowanych rynkiem motoryzacyjnym możliwe jest przekazanie samochodu w formie darowizny. Wówczas umowa darowizny samochodu ściśle określa jego markę, numery rejestracyjne, czy rok produkcji, a także strony umowy. Darczyńca zobowiązuje się na nieodpłatne przekazanie obdarowanemu danego pojazdu. Fakt ten także powinien być zawarty w opracowywanym dokumencie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *