Dlaczego podczas sprawy o rozwód istotne jest wsparcie dobrego adwokata?

Rozwód jest często przeżyciem bardzo bolesnym dla rozstających się małżonków. Chcąc zadbać o to, by cała procedura zakończyła się jak najszybciej i rozstrzygnięcie było dla nas korzystne, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego adwokata. Przedstawiamy korzyści, z jakimi wiąże się zaangażowanie dobrego prawnika podczas rozprawy rozwodowej.

Doświadczenie i rzetelność. Adwokat rozwód Wrocław

Korzystanie z usług adwokata podczas procesu rozwodowego wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami, dlatego też niektórzy chcąc ich uniknąć mogą rozważać samodzielne występowanie przed sądem. Jest to poważny błąd. Brak umiejętności „poruszania się” w materii prawnej może spowodować popełnienie błędów, które poskutkują bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami – szczególnie jest to ryzykowne w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, gdzie wyrok ma często duże znaczenie dla prawa do opieki nad dziećmi czy podziału majątku. Nawet jednak jeśli małżonkowie nie mają dzieci, a rozwód odbywa się bez orzekania o winie, błędy proceduralne mogą dostarczyć nam niepotrzebnego stresu. Bardzo często napisane samodzielnie pozwy nie spełniają wymogów formalnych, co sprawia, że cała procedura znacznie się wydłuża. Korzystając z pomocy doświadczonego adwokata możesz mieć pewność, że Twój pozew będzie wolny od błędów formalnych.

Adwokat Katowice rozwód – profesjonalne wsparcie na sali sądowej

Adwokat może reprezentować Cię na wszystkich etapach procesu rozwodowego. W Twoim imieniu będzie pisać pozwy i wnioski, zadawać pytania świadkom, zastępować Cię na rozprawach. Pamiętaj, że podczas procesu rozwodowego musisz osobiście zjawić się tylko w dniu, kiedy będziesz przesłuchiwany. Podczas wszystkich innych rozpraw wystarczy, że będzie reprezentować Cię Twój adwokat. Oczywiście, bardzo wiele osób chce być obecnych na sali sądowej i samodzielnie kontrolować, co się dzieje. Dla wielu jednak spotkanie z byłym partnerem jest ogromnym obciążeniem psychicznym. W takim przypadku dobrze jest być reprezentowanym na sali sądowej przez adwokata.

Pomoc adwokata przy sprawach rozwodowych – korzystniejszy wyrok i psychologiczne wsparcie

Pomoc przy pomocy adwokata może przełożyć się na korzystniejszy wyrok – gdyż na przykład dopilnuje on, by wszystkie dowody zostały złożone w terminie i uwzględnione przez sąd; adwokat pomoże również przygotować przemyślaną i konsekwentną strategię działania. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zapadnie niekorzystny dla Ciebie wyrok, bo nie będziesz potrafił udowodnić swoich racji. Nie do przecenienia może być również wsparcie psychologiczne. Działając samemu przeciwko byłemu małżonkowi nie trudno o zdenerwowanie. W takiej sytuacji doświadczony prawnik dopilnuje, byś nie stracił kontroli nad emocjami. Jego obecność zwiększy Twój komfort emocjonalny. Warto pamiętać o tym, że możesz zlecić adwokatowi jedynie wybrane usługi w zależności od Twoich potrzeb. Powierzenie kancelarii adwokackiej zadania napisania pozwu nie oznacza, że musi reprezentować Cię dalej, podczas całej rozprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.