Dlaczego podczas sprawy o rozwód istotne jest wsparcie dobrego adwokata?

Rozwód jest często przeżyciem bardzo bolesnym dla rozstających się małżonków. Chcąc zadbać o to, by cała procedura zakończyła się jak najszybciej i rozstrzygnięcie było dla nas korzystne, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego adwokata. Przedstawiamy korzyści, z jakimi wiąże się zaangażowanie dobrego prawnika podczas rozprawy rozwodowej.

Doświadczenie i rzetelność. Adwokat Poznań rozwód

Korzystanie z usług adwokata podczas procesu rozwodowego wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami, dlatego też niektórzy chcąc ich uniknąć mogą rozważać samodzielne występowanie przed sądem. Jest to poważny błąd. Brak umiejętności „poruszania się” w materii prawnej może spowodować popełnienie błędów, które poskutkują bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami – szczególnie jest to ryzykowne w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, gdzie wyrok ma często duże znaczenie dla prawa do opieki nad dziećmi czy podziału majątku. Nawet jednak jeśli małżonkowie nie mają dzieci, a rozwód odbywa się bez orzekania o winie, błędy proceduralne mogą dostarczyć nam niepotrzebnego stresu. Bardzo często napisane samodzielnie pozwy nie spełniają wymogów formalnych, co sprawia, że cała procedura znacznie się wydłuża. Korzystając z pomocy doświadczonego adwokata możesz mieć pewność, że Twój pozew będzie wolny od błędów formalnych.

Adwokat Katowice rozwód – profesjonalne wsparcie na sali sądowej

Adwokat może reprezentować Cię na wszystkich etapach procesu rozwodowego. W Twoim imieniu będzie pisać pozwy i wnioski, zadawać pytania świadkom, zastępować Cię na rozprawach. Pamiętaj, że podczas procesu rozwodowego musisz osobiście zjawić się tylko w dniu, kiedy będziesz przesłuchiwany. Podczas wszystkich innych rozpraw wystarczy, że będzie reprezentować Cię Twój adwokat. Oczywiście, bardzo wiele osób chce być obecnych na sali sądowej i samodzielnie kontrolować, co się dzieje. Dla wielu jednak spotkanie z byłym partnerem jest ogromnym obciążeniem psychicznym. W takim przypadku dobrze jest być reprezentowanym na sali sądowej przez adwokata.

Pomoc adwokata przy sprawach rozwodowych – korzystniejszy wyrok i psychologiczne wsparcie

Pomoc przy pomocy adwokata może przełożyć się na korzystniejszy wyrok – gdyż na przykład dopilnuje on, by wszystkie dowody zostały złożone w terminie i uwzględnione przez sąd; adwokat pomoże również przygotować przemyślaną i konsekwentną strategię działania. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zapadnie niekorzystny dla Ciebie wyrok, bo nie będziesz potrafił udowodnić swoich racji. Nie do przecenienia może być również wsparcie psychologiczne. Działając samemu przeciwko byłemu małżonkowi nie trudno o zdenerwowanie. W takiej sytuacji doświadczony prawnik dopilnuje, byś nie stracił kontroli nad emocjami. Jego obecność zwiększy Twój komfort emocjonalny. Warto pamiętać o tym, że możesz zlecić adwokatowi jedynie wybrane usługi w zależności od Twoich potrzeb. Powierzenie kancelarii adwokackiej zadania napisania pozwu nie oznacza, że musi reprezentować Cię dalej, podczas całej rozprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *