Zmiany w CIT – dla kogo szkolenie?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą albo chcesz zająć się doradztwem podatkowym? Myślisz poważnie o założeniu własnego biznesu i zastanawiasz się jaką formę opodatkowania warto w Twojej sytuacji wybrać? Zapraszamy na szkolenie z zakresu podatku CIT. Od 2020 roku wchodzą istotne zmiany, ale dzięki naszemu szkoleniu nie będą one dla Ciebie straszne.


Zmiany w CIT 2020


2020 rok przyniesie wiele zmian w polskim prawie podatkowym. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub po prostu starasz się być na bieżąco z informacjami finansowymi, z pewnością wiesz już jak wiele zmienia się w podatku VAT. Ministerstwo Finansów nie zaniedbało też CIT – w podatku dochodowym od osób prawnych również pojawią się zmiany, a niektóre już z dniem 1 stycznia. I tak wraz z początkiem przyszłego roku kalendarzowego w podatku CIT pojawią się nowe preferencje podatkowa – tzw. ulgi na złe długi w podatkach dochodowych. Ponadto od 1 stycznia wchodzą w życie nowelizacja zmieniająca klasyfikację statystyczną PKWiU 2008 na PKWiU 2015 oraz nowe przepisy o zatorach płatniczych. Pozytywną dla wielu osób i instytucji informacją jest wprowadzenie prawa do 9-procentowej stawki podatku dochodowego od osób fizycznych dla tych podatników, których przychody w 2019 r. nie będą większe niż 2 mln euro, ale w 2020 r. nie przekroczą 1,2 mln euro.


Dla kogo polecamy szkolenie CIT 2020?


Szkolenie na temat zmian w CIT w 2020 roku będzie odpowiednie dla przedsiębiorców, osób, które myślą o założeniu własnej działalności, pracowników działów finansowych firm opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób prawnych i wszystkich zainteresowanych zmianami w prawie podatkowym. Każdy księgowy i doradca podatkowy obowiązkowo powinien zapoznać się ze zmianami, a nasze szkolenie z pewnością pomoże w usystematyzowaniu wiedzy zdobywanej na własną rękę. Podatek CIT w 2020 roku przejdzie wiele zmian, a dodatkowo już teraz – w 2019 roku niektóre zmiany weszły w życie. Osoby zajmujące się tematyką cen transferowych z pewnością podczas szkolenia także znajdą coś dla siebie, ponieważ kurs ma szeroki zakres i całościowo podchodzi do zagadnień związanych z CIT.


Co da mi szkolenie o CIT?


Lista zalet szkolenia się w kierunku podatków jest bardzo długa. Jeżeli pracujesz w podatkach lub musisz znać aktualne przepisy, szkolenie z tego zakresu z pewnością pomoże Ci w codziennej pracy. Podczas szkolenia będziesz mieć czas na zadawanie pytań i konsultacje z prowadzącym, a ponadto kurs wyposaży Cię w aktualną wiedzę na temat zmian w prawie i realnych skutków dla instytucji lub przedsiębiorstwa, w którym pracujesz. Uczestnicząc w szkoleniu dostajesz w pigułce samą najważniejszą i usystematyzowaną wiedzę, dzięki czemu samodzielne przeglądanie przepisów i śledzenie zmian nie zajmuje już tak wiele czasu i nie jest tak nużące. Polski system podatkowy nie należy do najłatwiejszych, dlatego szczególnie na początku może on wiele osób przerażać, ale odpowiednio poprowadzone szkolenie pomoże w przyswojeniu wiedzy i praktycznym szukaniu trafnych odpowiedzi na podatkowe kazusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *