Pomoc prawna dla pracowników i pracodawców.

Adwokaci zajmują się rozwiązywaniem wielu różnych problemów swoich klientów. Niektóre z nich dotyczą prawa karnego albo rodzinnego, ale także do kancelarii prawnych zgłaszają się osoby potrzebujący pomocy w zakresie prawa pracy.

Z pomocy wrocław adwokat mogą skorzystać zarówno pracownicy, którzy czują się pokrzywdzeni przez pracodawcę, jak również przedsiębiorcy, którzy potrzebują pomocy w optymalizacji kosztów zatrudnienia, przygotowaniu niezbędnych umów oraz sporządzeniu regulaminów.

W jakiej formie oferowana jest pomoc adwokata?

Prawnicy oferują pełne wsparcie zarówno dla przedsiębiorstw, które działają już od wielu lat, jak i dla nowo powstających zakładów pracy. Pomoc prawna najczęściej oferowana jest w formie:

 • porad prawnych,
 • prowadzenia negocjacji,
 • reprezentowania przed sądem,
 • wytaczania procesów pracowniczych,
 • dochodzenia odszkodowań,
 • uzyskiwania świadczeń ZUS.

Wyżej wymienione obszary działania to tylko część realizowanych spraw. Adwokaci zawsze podchodzą do każdego klienta indywidualnie i priorytetowo traktują powierzone zadanie. Z takich usług powinien skorzystać każdy, kto podejrzewa, iż nie poradzi sobie samodzielnie w sporze z pracodawcą lub pracownikiem.

Pomoc przy świadczeniach pracowniczych.

Pracownicy, którzy borykają się z problemami związanymi z zakresu prawa pracy Wrocław, mogą skorzystać z porady prawnej. Mecenasi świadczący takie usługi będą w stanie rozwiązać nawet skomplikowane sytuacje.

Podczas rozmowy z adwokatem wspólnie można zastanowić się nad sporem dotyczącym zawartej umowy, urlopu wypoczynkowego, odprawy pracowniczej czy mobbingu. Specjalista od prawa pracy może również interweniować w przypadku zaległych wynagrodzeń, wypadków podczas wykonywania zawodu oraz w sytuacji, gdy dochodzi do nierównego traktowania w pracy.

Jakie wsparcie dla przedsiębiorców oferuje adwokat specjalizujący się w prawie pracy?

Wrocławski adwokat od prawa pracy zapewnia kompleksowe usługi i wsparcie na każdym etapie budowy przedsiębiorstwa. W ramach świadczonych usług właściciel firmy może liczyć na pełną analizę dokumentacji wewnątrzzakładowej oraz dostosowanie jej do wymogów prawnych, które aktualnie obowiązują.

Głównymi usługami adwokata specjalizującego się w prawie pracy dla przedsiębiorców jest:

 • przeprowadzenie audytu i analizy zastosowanych rozwiązań,
 • opracowanie specyficznej dokumentacji dla pracowników zatrudnionych w zakładzie pracy,
 • sporządzenie niezbędnych regulaminów,
 • wdrożenie Rodo,
 • oraz rozwiązanie wszelkich sporów pracowniczych.

W czym jeszcze pomoże adwokat od prawa pracy?

Niestety, ale nadal w Polsce jest wiele osób zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych. Jak się bardzo często okazuje, pracownicy Ci wykonują czynności podlegające przepisom prawa pracy. Dlatego istnieje możliwość, aby wystąpić do sądu z zażaleniem w związku ze stosunkiem pracy i uzyskanie zaległych świadczeń.

Adwokat zajmujący się prawem pracy będzie mógł wtedy udzielić porady, sporządzić niezbędny pozew do sądu, reprezentować klienta przed sądem oraz brać udział w negocjacjach związanych w ewentualnym zawarciem ugody z przedsiębiorcą.

Poszkodowani pracownicy mogą również liczyć na duże wsparcie przy uzyskiwaniu odszkodowania. Zadośćuczynienie może być wypłacone za naruszenie równego traktowania w zatrudnieniu, niezgodne z prawem rozwiązanie umowy lub ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, a nawet za mobbing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.